Nic není nemožné s Ním!

Dotyk dělá mnoho

24. 6. 2018 15:49
Rubrika: Random | Štítky: obejmutí , dotyk , láska , děti , rodina

Zhruba před měsícem jsem byla na praxi ve školce a pak i ve družině. Na praxi chodím už dva roky a setkávám se se spoustou dětí. V každé třídě je to jiné, jiné děti, jiné příběhy, jiné zážitky. Ale jedno je pořád stejné. Vždycky se najdou děti, které se hned ke mně seběhnou, chtějí se se mnou držet za ruku, když někam jdeme, sedět vedle mě nebo si se mnou pořád o něčem povídat.

A pak jsou tu děti, které přijdou, nic mi neřeknout, jen mě obejmou a drží mě kolem pasu či krku. Tyto chvíle byly pro mě zprvu příjemné, ale když už toho bylo až moc, tak už to zase tak příjemné nebylo. Stále sem byla ověšená dětmi, vracela jsem se z praxe úplně utahaná a vyčerpaná. 

Začala jsem přemýšlet, proč se ty děti na mě pořád ´lepí´  a to jen některé a ostatní to nedělají. Postupně jsem došla k vysvětlení. 

Lidé, ať děti nebo dospělý, potřebují čas od času obejmout, pohladit. Cítí se tak milovaní, přijatí a v bezpečí. A u dětí je to ještě více.

A ne každému dítěti se dostává dostatek pohlazení, obejmutí doma v rodině. Proto si to vyhledávají jinde. 

K tomu jsem dospěla, až když jsem si vyslechla, že chlapeček, který se ke mně pokaždé tulil, tak jeho taťka pracuje někde v zahraničí a mamka taky někde dělá, takže bývá většinu času doma se setrou. Ve družině zase holčička mi povídala, že se o ni stará teta, která taky pracuje stále a občas ji hlídá dědeček, který jí většinou posílá ven, aby nedělala nepořádek doma a nerušila ho. 

Já se pak nemůžu divit, že si děti vyhledávají někoho, kdo je přijme, pohladí, obejme, řekne jim něco hezkého. 

Teď ty chvilky objetí, tulení beru jako nejdůležitější chvíle ve školce. Pouhé jedno objetí či pohlazení může dítěti změnit den.

Proto je důležité v rodinách děti objímat, hladit, občasné chvilky tulení taky neuškodí, pochválit a dát jim tu lásku, kterou tak mo potřebují, aby si ji nemusely sami někde vyhledávat a třeba později i v něčem úplně špatném.

Výsledek obrázku pro obejmutí

Zobrazeno 2272×

Komentáře

dromedar

šťastná vina!

JiKu

Felix Kulpa je poslední dobou pěkně trapnej.

Zobrazit 12 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mé maličkosti

MyName
na signály.cz

Jsem děvče z Moravy. Ráda se usmívám a užívám si svého života. Občas sem hodím nějaký článek, ať už něco ze života, modlitba či obrázkový verš z Bible.

Nejnovější články

Autor blogu Grafická šablona signály.cz