Nic není nemožné s Ním!

Modlitba = ROZHOVOR s Bohem

11. 5. 2018 16:36
Rubrika: Random | Štítky: modlitba , Bůh , Ježíš , rozhovor

Asi před dvěma měsíci jsem psala o pomocníku při modlitbě - aplikace Izidoor. S touto aplikací jsem stále velice spokojena, ale tak nějak jsem si uvědomila, že úplně není nejlepší si každý den najít ranní a večerní modlitbu a jen se jí pomodlit a Amen.

 Od půlky dubna se učím tak nějak modlit se jinak než jsem to dělala do té doby. 

Nevím, jestli i vy jste se učili ve 3.třídě takovou tu definici, co je modlitba = rozhovor s Bohem. Tak přesně to se od půlky dubna učím. 

Když se řekne rozhovor, znamená to, že je za potřebí alespoň dva lidi. To při modlitbě mám splněno - já a Bůh. Dále to znamená, že jeden něco sděluje a druhý poslouchá a následně třeba odpoví nebo řekne něco na to společné téma. A tady byl kámen úrazu. Já sice mluvila a mluvila, tedy občas jsem modlitbu četla a to bylo vše. Tak přesně tohle jsem si uvědomila a potřebovala to změnit. A řeknu vám, že to není vůbec jednoduché, protože Boha nevidím a vůbec to není klasický rozhovor jako s lidmi. 

 Každý den si vynahradím čas, nejlépe i ráno i večer (spíše večer, protože ráno nestíhám do školy - problémy studenta :D ), sednu si někam, kde mě nikdo nebude rušit a vezmu si sebou ještě Bibli. A rozhovor může začít. Začínám já s tím, že Bohu povím všechno, co jsem dneska dělala, co se mi povedlo a poděkuji mu za to. Na druhou stranu ho zase poprosím, za všechno, co mě v té chvíli napadne. Prostě mu povím všechno, co mám v srdci a pak přichází na řadu Bůh. Nejprve mi On naslouchal a teď jsem na řadě já. Úplně jako neslyším nějaký hlas, který mi něco říká, ale zaměřuji se na myšlenky, které mi v tu chvíli projdou hlavou. A ano, i tak Bůh ke mně mluví. Ještě si otevřu Bibli někde a přečtu si nějaký úryvek, na který mi padnou zrovna oči. I skrze ten úryvek Bůh ke mně mluví.  Úplně se momentálně nedokážu soustředit nějak moc dlouho, ale vím, že i to málo, které Bohu nabídnu, On může proměnit v něco velkého. A stále se učím a se studijem zdaleka nejsem u konce.

 Možná to někomu přijde jako úplně normální, ale já jsem na to přišla až v poslední době a chci, aby si to uvědomovalo stále víc a víc lidí. Bůh si na nás udělá vždy čas, záleží na nás, jestli si my na Něj uděláme čas.

Související obrázek

Zobrazeno 306×

Komentáře

Leňouš

Myslím, že co člověk, co individuální modlitba a kszdrmu vyhovuje nrci jiného, s každý se musí najít v tom svém, někdy ten způsob modlitby přijde hned a jindy k tomu člověk musí hledat a dozrát...

. Nedávno mi jeden kněz řekl, že mam dost specifický vztah k Bohu a k modlitbě ... Není to dobře a ani špatně.. Za to,co mi řekl sem vděčná..

dromedar

Být Vámi, poučení, jak se dobře modlit, bych hledal u někoho, kdo měl v tom směru dobré vzdělání, formaci i dost praxe.

Dromedáří tip: R. Guardini: O modlitbě.

MyName

Mnoho knih je psaných o tom, jak se modlit. A která je ta správná?
Jak psala @Leňouš , že každý si musí najít ten svůj způsob modlitby, člověk musí hledat a dozrát k tomu.

Já jsem si naprosto jistá, že to jak se teď modlím, prohlubuje můj vztah s Bohem. Teď momentálně nepotřebuji číst knihu, jak se dobře modlit, protože Bůh mi jasně ukazuje, jak s ním mluvit. Nikdo mně nemůže říct, jak se mám nejlépe modlit, jedině Bůh ;)

dromedar

"A která je ta správná?"
Lepší otázka by byla třeba "které jsou dobré?". Jednu z těch, které za dobré považuji, jsem si dovolil doporučit.

"každý si musí najít ten svůj způsob modlitby, člověk musí hledat a dozrát k tomu."
To nezpochybňuji. Ale vidím, že na ne právě šťastných základech (mám na mysli tu citovanou definici modlitby) nepříliš šikovně "vynalézáte kolo", tak doporučuji vzít v potaz, že modlitba je jednou z dovedností, které je od koho se učit.

MyName

Okay.

Zobrazit 5 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mé maličkosti

MyName
na signály.cz

Jsem děvče z Moravy. Ráda se usmívám a užívám si svého života. Občas sem hodím nějaký článek, ať už něco ze života, modlitba či obrázkový verš z Bible.

Nejnovější články

Autor blogu Grafická šablona signály.cz