Nic není nemožné s Ním!

Bůh nepatří na první místo

10. 11. 2017 15:16

Slyšeli jste určitě od mnoha kněží či lidí, že máme Boha dávat na první místo. Je to i ve zpovědním zrcadle. Kolikrát se já za to zpovídala… Myslím, že za tohle se zpovídá hodně lidí. A já bych vám tohle chtěla dneska vyvrátit. Chtěla bych vyvrátit to, že Bůh patří v našem životě na první místo. Protože kdyby to tak bylo, tak by můj den vypadal asi nějak takhle:

             Vstala bych a jelikož je na první místě Bůh, tak bych se chvilku pomodlila a měla bych splněno. Další místo na mém pomyslném žebříku by zabírala rodina. Takže jakmile bych se pomodlila, šla bych nachystat snídani své rodině. Během snídaně bych se pohádala s mamkou a odešla do školy. Další místo v mém žebříčku – kamarádi. Ty bych potkala ve škole, chvilku bychom si povídali a pak by mi kámoška zalhala a já to zjistila, takže už bych se s ní po celý život nebavila.

 Trošku to přeháním, ale nebyl by lepší takový den:

            Probudila bych se, pomodlila se a poděkovala za nový den, s radostí bych nachystala snídani pro rodinu a prozpěvovala bych si písničky k Panně Marii, při snídani bych se snažila s mamkou nějak vyjít a pochopit ji, protože tak by to udělal Pán Ježíš. Při cestě do školy bych odevzdala celý čas strávený ve škole do rukou Ježíše. Jakmile bych zjistila, že mi kámoška zalhala, odpustila bych jí a snažila se si o tom promluvit.

      Vidíte ten rozdíl? Který ten den byste si vybrali? Já si myslím, že rozhodně ten druhý. Ale přece v tom první dnu, tam jsem dala Boha na první místo. Aha. Jenže v druhém dnu je Bůh středem všech věcí. On není první, On je ve všem. On propojený se vším, co dělám, na co myslím, co vidím, co slyším…

 

Bůh nechce abychom ho dali na první místo a pak si jen odškrtli, že jsme splnili. Ne, On chce, aby byl střed. Střed našeho života a všechno bylo s Ním propojeno. Tak nám přeju, abychom si to uvědomovali ve všem, co děláme a zvali Ho do všeho.

Výsledek obrázku pro středem je Bůh

Zobrazeno 315×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mé maličkosti

MyName
na signály.cz

Jsem děvče z Moravy. Ráda se usmívám a užívám si svého života. Občas sem hodím nějaký článek, ať už něco ze života, modlitba či obrázkový verš z Bible.

Nejnovější články

Autor blogu Grafická šablona signály.cz