Nic není nemožné s Ním!

Zajímavosti o sv.Václavovi

28. 9. 2017 16:59
Rubrika: Random | Štítky: sv.václav , zajímavosti , panovník , Patron

Když je dneska ten svátek sv.Václava, patrona naší země a taky patrona naší farnosti, rozhodla jsem se zapátrat a přečíst si o jeho životě něco víc. A chtěla bych se s vámi podělit o zajímavosti, které mě zaujaly.


 

Sv.Václava k víře vychovávala jeho babička, zatímco jeho matka Drahomíra nebyla zrovna vzorem pro něj. A i přesto byl Václav hodně věřící a vynikal velkou úctou ke Kristu a eucharistii.

Při jednom z útoků chtěl Václav zabránit krveprolití, a tak vyzval Radislava k boji jen mezi sebou. Radislav boj přijal, ale když se podíval na Václava, nad jeho hlavou zářil kříž a po jeho stranách stáli andělé. Tak poprosil Václava o odpuštění.

Při jedné radě Václav přišel pozdě kvůli modlitbě v chrámě. Jidřich I. nařídil všem, aby nikdo nevzdal Václavovi náležitou poctu. Když však Václav přišel pozdě, sám Jindřich povstal a nabídl mu čestné místo. Následně všem pak vysvětlil, že viděl při příchodu Václava jít anděli s ním a na čele měl lesknoucí kříž.

Václav chodil žat pšenici a sbíral víno, dělal všechny práce, které byly potřeba k zhotovení hostií a vína na mši pro kněze. Často dělal dobré skutky i v noční hodiny.

Kvůli Václavově laskavé povaze a taky kvůli jeho skutkům lásky, vznikl plán na zavraždění Václava. Protože se to jeho šlechticům nelíbilo.

Po smrti sv.Václava se událo mnoho zázraků, např. lidé, kteří byli v žaláři, se modlili k Václavovi a byli osvbozeni z okovů a žaláře.

Nechci tvrdit, že všechno, co jsem zde zmínila, je pravda. Je dobré vědět něco více o našem patronu. Václav je vzorem správného křestanského panovníka. Můžeme být hrdí, že právě sv.Václav je náš patron. 

Svatý Václave, oroduj za nás!

 

Zobrazeno 435×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

O mé maličkosti

MyName
na signály.cz

Jsem děvče z Moravy. Ráda se usmívám a užívám si svého života. Občas sem hodím nějaký článek, ať už něco ze života, modlitba či obrázkový verš z Bible.

Nejnovější články

Autor blogu Grafická šablona signály.cz